7 dividendových akcií na nákup s vysokou návratnosťou na váš bankový účet

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Reality Zdravotníctvo

Druhá časť

Tento článok vám predstaví sedem akcií, ktoré majú trhovú kapitalizáciu najmenej 2 miliardy dolárov.

Zoznam týchto akcií nám vytvorí rebríček dividendových výnosov. Aby to bolo jednoduchšie, bude tu jedna akcia s dividendovým výnosom okolo 1,5% (medzi 1 – 2%), druhá akciu s výnosom okolo 2,5% atď.

Väčšina z týchto akcií bude behom na dlhú trať. Žiadna z týchto akcií nie je návodom k rýchlemu zisku.

Skvelá vec na celkovej návratnosti je, že niekedy na výsledku majú veľkú úlohu dividendy a niekedy je to práve zhodnotenie kapitálu. Tu je 7 dividendových akcií, ktoré si môžete kúpiť, ktoré vám môžu priniesť vyššie výnosy:

  • Tractor Supply (NASDAQ: TSCO)
  • Intel (NASDAQ: INTC)
  • 3M. (NYSE: MMM)
  • Apollo Global Management (NYSE: APO)
  • AbbVie (NYSE: ABBV)
  • Bank of Nova Scotia (NYSE: BNS)
  • Simon Property Group (NYSE: SPG)

Napokon…všetko je o celkovej návratnosti.

päťročný graf AbbVie, zdroj: GOOGLE

AbbVie (ABBV:NYSE)

Výnos dividendy: 5,5%

Nebyť zdravej dividendy farmaceutickej spoločnosti, akcie spoločnosti AbbVie by tento rok klesli. V súčasnej podobe dosahuje celkový výnos 1,6%, čo je hlboko pod celkovým výnosom 10,3% pre americké trhy ako celok.

Bob Ciura nedávno odporučil AbbVie ako jednu z piatich vysoko výnosných akcií na nákup.

Napriek tomu, že je v procese straty exkluzivity patentov na liek Humira, ktorá je jej hlavným generátorom výnosov (50% výnosov), Ciura verí, že niektoré kroky zamerané na prípravu prírastku tržieb v roku 2023, keď vyprší exkluzivita patentov v USA, budú ťažiť z výhod:

„Rast nových produktov viedol v druhom štvrťroku k silnému výkonu. Tržby vo výške 10,4 miliárd dolárov sa medziročne zvýšili o 26%, zatiaľ čo upravený zisk na akciu sa medziročne zvýšil o 4% na 2,34 dolárov. Akvizícia spoločnosti Allergan za 63 miliárd dolárov tiež podporí budúci rast spoločnosti AbbVie. Allergan je lídrom v oblasti estetických výrobkov, ako je napríklad Botox. Spojená spoločnosť bude mať ročné príjmy takmer 50 miliárd dolárov. “

Čím vyššie sa posúva výnosový rebríček, tým väčšie sú riziká. Aj keď AbbVie nie je dokonalá, s dividendovým výnosom 5,5% by ste mali byť ochotný prehliadnuť jej chybičky krásy.

päťročný graf Bank of Nova Scotia, zdroj: GOOGLE

Bank of Nova Scotia (BNS:NYSE)

Výnos dividendy: 6,4%

Bank of Nova Scotia je jednou z piatich veľkých kanadských bánk. Už roky platí podstatne viac ako veľké americké banky. Za posledných päť rokov bol jej priemerný dividendový výnos 4,6%. Pre porovnanie, Bank of America (NYSE: BAC), obľúbená banka Warrena Buffetta, priniesla priemerný dividendový výnos 1,7%.

Pamätajte však, že investovanie je o celkovej návratnosti. V tejto súvislosti bol ročný výnos Bank of America na úrovni 10,6% – trojnásobok výnosu Bank of Nova Scotia.

Banka bola v posledných štvrťrokoch zasiahnutá dvojnásobným úderom – nielenže jej medzinárodné operácie stratili na atraktívnosti, ale tiež musela zintenzívniť svoje rezervy na úverové straty, čo vytvára veľkú neistotu v čase, keď je tu Covid-19, čo je pre banky na oboch stranách hraníc ťažké obdobie ako zarobiť peniaze.

„Pre Bank of Nova Scotia je to náročný štvrťrok na viacerých frontoch,“ napísal analytik spoločnosti Credit Suisse Mike Rizvanovic v správe pre klientov z 25. augusta.

„Najviac nás znepokojujú strednodobé vyhliadky na medzinárodný obchod banky, o ktorých si myslíme, že by mohli v prostredí nízkych sadzieb vidieť výrazne potlačenú silu zárobkov.“

Rovnako ako ostatné akcie kanadských bánk, aj BNS sa v roku 2018 dostala „pod seba“ a obchodovala sa za 60 dolárov, čo bola úroveň, ktorú predtým dosiahla iba raz (jún 2014).

Bank of Nova Scotia bude existovať ďalších 100 rokov. Nakupujte pri minimálnych 40 alebo 30 dolároch, získajte výplatu viac ako 6% na dividendách a predajte, keď v najbližších 3 až 5 rokoch niekedy dosiahne 60 dolárov.

päťročný graf Simon Property Group, zdroj: GOOGLE

Simon Property Group (SPG:NYSE)

Výnos dividendy: 8,0%

Na povrchu sa tento posledný výber pravdepodobne javí ako najrizikovejší z celého zoznamu. Obchodné centrá „zomierali“ kvôli Covid-19. Pandémia zničila všetko šťastie, okrem iného aj spoločnosť SPG, majiteľa najväčšieho  obchodného centra na svete.

Tohtoročný pokles je na úrovni 53,3%. Spoločnosť je však len neopracovaným diamantom.

„Zamyslite sa nad tým, čo Simon momentálne robí – vedie obchodnú spoločnosť, vymáha nájomné zmluvy, kupuje skrachovaných maloobchodných predajcov, vedie spor s Taubmanom … [a] má finančné možnosti, aby to všetko mohla robiť, a stále platí dividendy vo výške 1,30 dolárov na akciu ”, uviedol analytik spoločnosti Piper Sandler Alexander Goldfarb. „Zrátaš si to a povieš:“Páni, to je celkom úžasná entita.“

Napriek všetkému, čo sa stalo, Simon stále zarába peniaze. Za posledných 12 mesiacov mala voľný hotovostný tok 1,9 miliardy dolárov, čo je viac ako 1,6 miliardy dolárov, a teda dividendy vyplatí určite po dobru najbližších 12 mesiacov.

S 8%-ným výnosom je to jedna z najlepších, ak nie najlepšia akcia v tomto sektore.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár