Druhá časť
Technologické spoločnosti sa v posledných rokoch stali dominantnou hnacou silou hospodárskeho rastu, vkusu spotrebiteľov a finančných trhov. Napríklad najväčšie technologické akcie ako skupina dramaticky prekonali širší trh v poslednom desaťročí. Je to preto, že technológia zásadným spôsobom pretvorila spôsob, akým ľudia komunikujú, spotrebúvajú informácie, nakupujú, stýkajú sa a pracujú.
Všeobecne povedané, spoločnosti v technologickom sektore sa zaoberajú výskumom, vývojom a výrobou technologicky založeného tovaru a služieb. Tvoria softvér a navrhujú a vyrábajú počítače, mobilné zariadenia a domáce spotrebiče. Poskytujú tiež produkty a služby súvisiace s informačnými technológiami.
Nižšie sa pozrieme na 10 najvýznamnejších technologických spoločností vo verejnom vlastníctve spolu s údajmi, ktoré sa merajú na základe 12-mesačného (TTM) príjmu. Je dôležité poznamenať, že 6 z desiatich najväčších spoločností sú americké spoločnosti, čo dokazuje pokračujúcu americkú dominanciu v technológiách. Dve sú japonské, jedna kórejská a jedna taiwanská. Žiadna top spoločnosť nie je z Číny.
6. Sony Corp. (SNE:NYSE)
Výnosy (TTM): 79,3 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 6,0 miliárd dolárov
Trhový strop: 80,0 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 32,4%
Pomer P / E (TTM): 13,82
Sony je japonská technologická spoločnosť, ktorá navrhuje a vyrába elektronické výrobky pre spotrebiteľské, profesionálne a priemyselné trhy na celom svete. Spoločnosť predáva produkty vrátane osobných počítačov, mobilných telefónov, konzol pre videohry a softvéru a videokamier. Produkuje a distribuuje tiež zaznamenanú hudbu, ako aj živé a animované filmy. Spoločnosť Sony vyrába a predáva obľúbenú konzolu PlayStation.
7. International Business Machines Corp. (IBM)
Výnosy (TTM): 76,5 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 9,0 miliárd dolárov
Trhový strop: 106,8 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -8,1%
Pomer P / E (TTM): 11,92
IBM je spoločnosť integrovaných riešení a služieb, ktorá sa označuje aj ako „Big Blue“. Spoločnosť ponúka softvérové a IT riešenia pre široké spektrum použití, vrátane zdravotnej starostlivosti, finančných služieb, počasia, bezpečnosti a služieb cloud computingu. Spoločnosť je známa svojim výkonným počítačom Watson, ktorý ponúka sadu podnikových služieb, aplikácií a nástrojov.
8. Intel Corp. (INTC:NASDAQ)
Výnosy (TTM): 75,7 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 22,7 miliárd dolárov
Trhový strop: 247,2 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 29,3%
Pomer P / E (TTM): 11,32
Intel je popredný svetový výrobca počítačových čipov a poskytovateľ výpočtových, sieťových, ukladacích a komunikačných riešení. Spoločnosť ponúka platformové produkty pre cloud, podnikové a komunikačné trhy. Spoločnosť Intel poskytuje pamäť typu flash, programovateľné polovodiče a procesory pre notebooky, mobilné zariadenia a stolové počítače. Spoločnosť je známa svojimi vysokovýkonnými procesormi používanými v počítačoch po celom svete firmami a spotrebiteľmi.
9. Panasonic Corp. (PCRFY:OTCMKTS)
Výnosy (TTM): 70,4 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 2,6 miliardy dolárov
Trhový strop: 17,4 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -10,6%
Pomer P / E (TTM): 6,62
Panasonic je japonský vývojár, výrobca a servis elektronických výrobkov predovšetkým pre spotrebiteľský trh. Spoločnosť ponúka osobné počítače, tablety, projektory, ako aj vysielacie a profesionálne AV systémy. Panasonic tiež vyrába spotrebiče, ako sú klimatizácia, televízory, chladničky a práčky.
10. HP Inc. (HPQ:NYSE)
Výnosy (TTM): 58,7 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 3,0 miliardy dolárov
Trhový strop: 21,3 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -19,5%
Pomer P / E (TTM): 7,42
Spoločnosť HP vyrába a predáva produkty používané na osobné výpočty, zobrazovanie a tlač, ako aj súvisiace technológie, riešenia a služby. Spoločnosť ponúka osobné počítače, pracovné stanice, zariadenia komerčnej mobility, maloobchodné predajné systémy a softvér. Spoločnosť HP je pravdepodobne najlepšie známa svojim hardvérom tlačiarne a skenovacími zariadeniami, ktoré používajú spotrebitelia a firmy na celom svete.
Zdroj: investopedia
Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.